Şampiyonlar Ligi Basel – Porto Eşleşmesi Hakkında Genel Bilgiler

Şampiyonlar Ligi’nde 2. Tur eşleşmelerinde Basel ile Porto karşı karşıya gelecekler.

İsviçreli futbol kulübü Basel, son yıllarda Avrupa maçlarında başarılı sonuçlar almıştı. UEFA’nın 2006 yılındaki takımlar sıralamasında 37. sırada bulunmaktadır. Mavi-kırmızı renklere sahip takım maçlarını Basel kentinde bulunan Saint Jakob-Park’ta oynamaktadır.

Rakibi olan Porto ise Portekiz’in önde gelen futbol takımları arasında yer almaktadır. Tarihinde iki Şampiyonlar Ligi Kupası ve iki UEFA Kupası kazanma başarısı göstermiştir.

Porto’nun bir diğer ayırt edici özelliği ise yüksek maliyette oyuncu satmasıdır. Sizin de yakından tanıdığınız Hulk’u 2012-13 sezonunda 50 Milyon Euro’ya Zenit’e, Ramadel Falcao’yu ise 47 Milyon Euro’ya Atletico Madrid’e satmışlardır.

Tarihi başarılarla dolu olan takımın şampiyonluklarının bir kısmını söylemek gerekirse; 27 Lig Şampiyonluğu, 16 Portekiz Kupası, 20 Portekiz Süper Kupası, 30 Porto Şampiyonası Şampiyonluğu, 2 Şampiyonlar Ligi Kupası, 2 UEFA Kupası, 1 UEFA Süper Kupası ve 1 Kıtalararası Şampiyonluğu bulunmaktadır.

Her ne kadar favori olarak Porto görünüyor olsa da biliyorsunuz ki futbol sürprizlerle dolu bir oyun.
Her an her şey olabilmektedir, hiç beklenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyoruz.

Bu iki takımın dev mücadelesinin ilk maçı İsviçre’de oynanacaktır. 18 Şubat 2015’te Türkiye saatiyle 21:45’de başlayacaktır.
İkinci maç ise Porto’nun sahasında 10 Mart 2015’te yine Türkiye saatiyle 21:45’te başlayacaktır.